Skočiť na hlavný obsah

Budova 

Zariadenie sa nachádza na sídlisku Sever, má dva štvorpodlažné pavilóny označené ako A a C spojené prízemnou spojovacou chodbou - pavilónom B. Pod pavilónom C sa nachádza aj suterén s práčovňou. Obidva pavilóny sú vybavené dvoma výťahmi. V pavilóne C jeden výťah spĺňa parametre evakuačného výťahu.

Ubytovanie 

V pavilónoch A a C sa nachádzajú jedno-, dvoj- a trojlôžkové obytné jednotky, ktoré sú vybavené štandardným nábytkom (polohovacie postele, skrine, komody, nočné stolíky, stoly, stoličky), televízorom a vlastným hygienickým zázemím. V záujme adaptácie si prijímatelia sociálnej služby môžu interiér vybaviť vlastnými drobnými bytovými doplnkami a elektrospotrebičmi. Pre výkon činností spojených s osobnou hygienou imobilných prijímateľov sociálnej služby sú zriadené aj bezbariérové spoločné kúpeľne.

Stravovanie 

Zariadenie disponuje vlastnou kuchyňou vybavenou modernými prevádzkovými strojmi a zariadeniami, kde sa pripravuje celodenná strava  so zreteľom na vyváženosť podávanej stravy, dodržiavanie hygienických predpisov a diét (racionálna, šetriaca, diabetická).

Upratovanie 

Pravidelné upratovanie spoločných priestorov a obytných jednotiek je zabezpečované zamestnancami zariadenia, ktorí vytvárajú komfortné prostredie pre prijímateľov sociálnej služby. V zariadení je denne realizované upratovanie izieb, sociálnych zariadení ako aj spoločných priestorov.

Pranie, žehlenie a údržba bielizne a šatstva 

Pranie, žehlenie a údržba osobnej bielizne a šatstva sa zabezpečuje v práčovni zariadenia, ktorá je vybavená profesionálnym zariadením (práčky, sušičky, parné žehličky). Pranie posteľnej bielizne je zabezpečované externou firmou. 

x

22.07.2024 (Pondelok)

polievka zelerová s ovsenými vločkami (1)

maďarský guláš z hovädzieho mäsa

knedla (1)

23.07.2024 (Utorok)

polievka lúsková s cestovinou (1)

plnená paprika

chlieb (1)

24.07.2024 (Streda)

polievka zeleninová s mrveničkou (1)

zemiaky na paprike s kabanosom

25.07.2024 (Štvrtok)

polievka rascová 

bravčový perkelt

kolienka (1)

uhorky

26.07.2024 (Piatok)

polievka fazuľová so zeleninou

vyprážaný karfiol (1,3,7)

opekané zemiaky

tatárska omáčka

Zoznam alergénov:
1. Obilniny obsahujúce lepok 2. Kôrovce 3. Vajcia 4. Ryby 5. Arašidy 6. Sójové zrná 7. Mlieko 8. Orechy 9. Zeler 10. Horčica 11. Sezamové semená 12. Oxid siričitý a siričitany 13. Vlčí bôb 14. Mäkkýše