Skočiť na hlavný obsah

Vianoce sú jedným z najradostnejších sviatkov roka. Adventné a vianočné obdobie každým rokom prinesie svoje čaro aj do nášho zariadenia. V dňoch 22. a 23. novembra klienti nášho zariadenia piekli a zdobili medovníčky, ktorými bol následne ozdobený vianočný stromček vo vstupnej hale zariadenia. Šíriaca sa vôňa perníkov a sušených pomarančov každému našepkávala, že vianočné sviatky nám už klopú na dvere. V zariadení je všade krásna vianočná výzdoba, girlandy, nový fotokútik. 

V predvianočnom období nebola núdza ani o kultúrne podujatia. Dňa 2. decembra sme si pripomenuli sviatok sv. Mikuláša mýrskeho biskupa, ktorý s láskou pomáhal ľuďom v núdzi. K našim klientom bol v tomto roku Mikuláš veľmi štedrý. Do nášho zariadenia zavítal pravý Mikuláš so svojimi pomocníkmi vďaka dlhoročnej spolupráci s OZ Templars Slovakia a priniesli kultúrny program Gizku Oňovú, ktorá prišla potešiť našich klientov dobrou náladou a oblátkami. 

Dňa 13. decembra sa uskutočnilo tradičné vianočné posedenie obyvateľov Patria – DD v Galante v rámci ktorého sa nám predstavili so svojim vianočným hudobným programom pedagógovia a žiaci ZUŠ J. Haydna v Galante. Nezabudli na nás ani žiaci zo Základnej školy Janka Matúšku v Matúškove a 15. decembra k nám prišli s milým vianočným programom a prekvapením. Počas adventného obdobia do nášho zariadenia zavítali deti zo školských zariadení Bilingválneho gymnázia, Gymnázia Janka Matúšku a našich seniorov obdarovali vianočnými darčekmi. V spolupráci OZ Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok si každý senior našiel pod vianočným stromčekom svoju krabičku lásky. 

Ďakujeme žiakom zo Základnej školy SNP, ktorí primárne zbierali krabičky pre naše zariadenie. Aj tento rok sme sa zapojili do neziskového projektu „Vianočný zázrak“, ktorý obdarúva osamelých seniorov v zariadeniach pre seniorov. Aj tento rok sme sa presvedčili o tom, že vianočný zázrak funguje, veď aj niektorým klientom nášho zariadenia boli reálne splnené želania podľa ich predstáv. 21. decembra k nám zavítali tanečníčky zo skupiny Calma a študenti zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Galante a obdarovali našich klientov čerstvo napečenými perníčkami a slanými pagáčikmi. Z celého srdca ďakujeme našim podporovateľom za prejavenú dôveru a celoročnú spoluprácu hlavne mestu Galanta, Mestskému kultúrnemu stredisku, OZ Templars Slovakia, školským zariadeniam, Samsung Electronics Slovakia, Ceva Logistics všetkým dobrovoľníkom a ľuďom s dobrým srdcom.

x

20.05.2024(Pondelok)

polievka ragú so strúhaním (1,7)

krupicové rezance s džemom (1)

 

 

21.05.2024 (Utorok)

polievka zeleninová (1)

segedínsky guláš (7)

knedle (1)

 

22.05.2024 (Streda)

polievka slepačia s haluškami (1,3)

kuracie na prírodno

 varená ryža 

kompót

 

 

23.05.2024 (Štvrtok)

polievka cesnaková

debrecínsky guláš

kolienka (1)

 

 

24.05.2024 (Piatok)

polievka krúpková (1)

zeleninový nákyp

varené zemiaky

tatárska omáčka (1)

 

 

Zoznam alergénov:
1. Obilniny obsahujúce lepok 2. Kôrovce 3. Vajcia 4. Ryby 5. Arašidy 6. Sójové zrná 7. Mlieko 8. Orechy 9. Zeler 10. Horčica 11. Sezamové semená 12. Oxid siričitý a siričitany 13. Vlčí bôb 14. Mäkkýše